Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Biblioteka

Problem z pomieszczeniem licznego księgozbioru znany jest chyba większości z nas. Nie wielu z nas może sobie jednak pozwolić, by całe wnętrze zaadaptować na bibliotekę. Co wtedy począć ze zgromadzonym przez lata licznym zasobem książek? Czy jedynym wyjściem jest oddanie ich na makulaturę? Absolutnie nie! Mamy kilka porad, które pozwolą Ci zmieścić Twą biblioteczkę, nie przytłaczając wnętrza Twojego mieszkania zbyt wieloma regałami. Jednym z rozwiązań jest zawieszenie półek wysoko pod sufitem. Tam, warto umieścić pozycje, po które nie musimy zbyt często sięgać. Innym pomysłem jest przesuwany regał na książki. Pierwszy regał można wbudować w ścienną wnękę, natomiast drugi montujemy przed wnęką. Ten drugi (na kółkach) oczywiście powinien być węższy, by nie zajmował zbyt wiele dodatkowej przestrzeni. Dodatkowym atutem jest możliwość ukrycia mało atrakcyjnych przedmiotów za przesuwaną szafką. „Dyskretne” regały nie zakłócają przestrzeni i można je z powodzeniem wpasować w każdy wystrój wnętrz.

Comments are closed.