Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Bliźniacze domy

Z bliźniętami w naturze bywa różnie – są podobne do siebie lub nie. Bywa, że mają bardzo rozwiniętą intuicję i empatię, ale różnią się całkowicie charakterami i usposobieniem. Nic bowiem nie jest idealne, nawet w środowisku dzikim. Często developerzy wykupując jakiś teren pod zabudowę, decydują się na wykonanie projektu który zakłada budowę podobnych lub takich samych budynków. Nie muszą wtedy tracić czasu na zbędne planowanie i dysponowanie materiałami budowlanymi. Ekipa budująca ma także wzór, dlatego domy typu bliźniak czy szeregowiec powstają dużo szybciej. Bliźniak jest wtedy połączeniem dwóch mniejszych połówek, które w sumie tworzą takie półtora normalnego jednorodzinnego domu. Sprzedający chce nam tym samy wmówić, że jest to mniejszy metraż, ale mimo to mieszkamy już w domku, a nie np. w bloku. Wiele osób daje się nabrać na to złudzenie, bo i koszty zakupu są mniejsze i mamy coś swojego. Jak to jest w praktyce? Często się zdarza, że w takim domu kotłownia jest wspólna, czyli musimy się jakoś rozliczyć ze spólnego ogrzewania. Bywa to trudne i już na wstępie prowadzi do zatargów nowych sąsiadów. Często nawet liczniki energii i wody są połączone i na własny koszt trzeba to rozdzielić, by nie powodować kolejnych kłótni. Problemem często bywa zwykle ogrodzenie czy wygląd zewnętrzny – bywa, że sąsiad chce na siłę zachować tę budowlaną bliźniaczość także w wyglądzie. Trzeba także pamiętać, że to już nie jest blok, ale nadal nie możemy powiedzieć z czystym sumieniem, że mamy spokój. Jednak sąsiedzi za ścianą się znajdują i często mogą mieć do nas o coś pretensje. Żeby uniknąć presji podtrzymywania jedni sąsiedzkiej już od początku zamieszkania należy ustalić z naszym sąsiadem reguły współżycia. Nawet taki bliski sąsiad może się okazać pomocny – kiedy zabraknie cukru lub coś się popsuje, a my potrzebujemy nagłej i szybkiej pomocy, on zawsze będzie blisko nas. Można uznać takie rozwiązanie architektoniczne za mniej uciążliwe niż mieszkanie w ciasnym mieszkanku w bloku, ale warto przy tym pamiętać, że całkowicie bezproblemowo nie można żyć praktycznie nigdzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.