Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Domy modułowe

image Czym jest dom modułowy? Jak sama wskazuje składa on się z modułów, czyli części. Jego zaletą jest to, że można go postawić praktycznie wszędzie (także na innym budynku, o ile jego nośność na to pozwala), a jego gotowe już części pozwalają zbudować dom szybciej, niż dzieje się to w przypadku tradycyjnego domu, musimy tylko odpowiednio połączyć elementy. Dodatkowo taki dom można zdemontować i przenieść go w inne miejsce, oraz z łatwością możemy zwiększyć jego powierzchnię poprzez dokupienie kolejnych modułów. Niestety jeśli taki dom nie będzie trwale połączony z gruntem, istnieje zagrożenie, że właściciel nie otrzyma zgody na podpięcie do kanalizacji czy elektryki, ponieważ nie będzie on posiadał cech budynku przeznaczonego na pobyt stały. Dodatkowo z projektem mamy bardzo ograniczone możliwości zmian – z reguły niewielu producentów pozwala na jakiekolwiek modyfikacje a jeszcze mniej zgadza się na projekty właścicieli, nie jest to związane jedynie z ,,niechceniem” producentów, ale głównie przez ograniczenia wynikające ze sposobu budowy domu.

Comments are closed.