Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Duża przestrzeń, mało sprzętów.

Minimalizm w wyposażeniu wnętrza staje się coraz bardziej modny i często wybierany. Moda przyszła z krajów Europy Zachodniej, w których dominują duże przestrzenie. Warto jednak pamiętać, ze aby przestrzeń była atrakcyjna i ciepła trzeba dużo uwagi poświecić dodatkom i elementom dekoracyjnym. To dzięki nim ocieplamy dane wnętrze, które bez nich wydaje się zimne i obce. A nie o to przecież chodzi. Mieszkanie to ostoja każdego z nas. W każdym domu jest swego rodzaju ciepło do którego wracamy. Nie tylko ze względu na naszych domowników. W domu czujemy się po prostu dobrze i bezpiecznie. W salonach doskonale sprawdzają się obrazy i kwiaty. Jeśli znajdują się tu duże skórzane sofy, dobrze jest je ocieplić dekoracyjnymi poduszkami w kontrastowym kolorze.

Na przykład jeśli w salonie dominuje biel i czerń, poduszki mogą być czerwone, zielone, pomarańczowe. W tym samy kolorze mogą być również firanki. Pamiętajmy, ze biel firan nie jest już obowiązkowa. Jest oczywiście najbardziej tradycyjna, ale Ci, którzy urządzają wnętrza, coraz częściej rezygnują z bieli na rzecz fioletów, zieleni różu. Dzięki temu wnętrze nie jest oficjalne, a przyjazne i cieplejsze. Materiałem najbardziej popularnym sa tiule, organza i tym podobne materiały rodem z Indii. Jeśli w salonie dominują dwa kolory dobrze jest je przełamać za pomocą ciepłego dywanu. Jeśli z niego rezygnujemy, jako elementy dekoracyjne możemy wykorzystać duże, zapachowe świeczki, których aromat stworzy miła atmosferę, a kolor doda blasku w naszym salonie. Miłośnicy minimalizmu, bardzo często decydują się na obrazy w antyramie – najlepiej w czarno-białym kolorze. To czyni przestrzeń jeszcze bardziej nowoczesna. Do oprawy możemy zastosować szkło z antyrefleksem. Przy odpowiednim oświetleniu, z każdego miejsca w salonie obraz będzie wyglądał identycznie. Na ścianie dominuje dowolność. Można dwie ściany zrobić w innym kolorze, a kolejne 2, tez w innym. To nowoczesność i moda która zapanowała w świecie wnętrza. A o to właśnie chodzi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.