Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Jak ładnie i funkcjonalnie urządzić kawalerkę?

Kawalerki to małe mieszkania, które od zawsze cieszyły się popularnością. Tak jest i dzisiaj, kiedy to ceny nieruchomości są na tyle wysokie, że wiele osób z braku możliwości finansowych decyduje się na mniejsze mieszkanie niż było w planach. Nabywcy kawalerek nie powinni jednak zbytnio przejmować się małym metrażem, bo kawalerka to mieszkanie, które można naprawdę ładnie i funkcjonalnie urządzić. Na początek warto poszukać inspiracji w czasopismach o tematyce aranżacja wnętrz. Ciekawe pomysły można znaleźć także na wnętrzarskich portalach internetowych. Kawalerka choć jest mieszkaniem bardzo małym i często ma kuchnię w formie aneksu może być naprawdę przytulna. Najważniejsze jest by nie marnować przestrzeni i nie umieszczać przedmiotów, które stwarzają przytłaczające wrażenie. Urządzenie kuchni nawet najmniejszej nie będzie problemem, bo dzięki meblom na wymiar można praktycznie zagospodarować każdą przestrzeń. Podobnie jest z łazienką. Na rynku mamy obecnie wiele produktów, które przeznaczone są do małych pomieszczeń. Można więc kupić wąską kabinę prysznicową, specjalne małe umywalki i sedesy. By zaoszczędzić miejsce można wybrać wąską pralkę i podwieszane meble łazienkowe o niewielkiej głębokości. Jeśli chodzi o salon to nie należy decydować się raczej na typową kanapę tylko wybrać mebel rozkładany z funkcją spania. W kawalerce lepiej zrezygnować z typowych meblościanek i foteli bo zajmują niepotrzebnie miejsce.

W takim mieszkaniu z pewnością powinna być chociaż jedna szafa wnękowa na wymiar, która jest bardzo pakownym rozwiązaniem. Nie należy zagracać przestrzeni niepotrzebnymi bibelotami i dużą liczba kwiatów doniczkowych. Jeśli ktoś ma dużo książek powinien zainstalować półki wysoko pod sufitem. Wykorzystywanie tych podsufitowych przestrzeni jest bardzo ważne. Takie półki typu pawlacz można zrobić w przedpokoju czy łazience i trzymać tam rzadko używane przedmioty. W małych pomieszczeniach należy też unikać ciemnych kolorów bo dodatkowo optycznie je zmniejszają. Jeśli chcemy mieć telewizor najlepiej powiesić go na ścianie zamiast dostawiać dodatkowy mebel. Jak widać kawalerka może być mieszkaniem przytulnym i praktycznym trzeba tylko odpowiednio ją zaprojektować.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.