Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Jak umeblować małą kuchnię?

Mała kuchnia to element wielu mieszkań, szczególnie bloków. Ograniczony metraż przysparza wielu problemów w urządzeniu eleganckiego i funkcjonalnego wnętrza. Jak zatem poradzić sobie z takim wyzwaniem jak urządzenie małej kuchni?
Najważniejszym punktem jest odpowiedni plan. Przy bardzo małym metrażu nie ma miejsca na pomyłki i zmiany w ostatniej chwili. Wszystko musi być dokładnie zaplanowane i wymierzone. Każdy mebel oraz urządzenie musi mieć swoje miejsce.
Jeżeli pomieszczenie jest naprawdę mikroskopijnych rozmiarów warto rozważyć możliwość połączenia kuchni z salonem, zyskując w ten sposób trochę miejsca. Oczywiście nie wszystkie osoby uważają takie rozwiązanie za korzystne, ponieważ nie lubią takich połączeń. Część osób uważa, że kuchnia powinna być osobnym pomieszczeniem.
W małej kuchni najlepiej jest zastosować meble przygotowane na wymiar. Wszelkie sprzęty powinny być wąskie. Jeśli to możliwe to pralkę umieśćmy w innym pomieszczeniu np. łazience czy pomieszczeniu gospodarczym o ile takim dysponujemy. Lodówka powinna być stosunkowo jak najwęższa.
W małej kuchni trzeba zrezygnować z dużej ilości narzędzi, kilku patelni, wielu szklanek, kubeczków i innych naczyń, które niepotrzebnie będą zagracać pomieszczenie, zmniejszając je optycznie.
Odpowiedni dobór kolorów, zastosowanie punktowego oświetlenia mogą optycznie powiększyć kuchnię. W tak małym metrażu trzeba zastosować jasne kolory, unikać wielu drobnych wzorów czy drobnych przedmiotów.
Zasada na małej powierzchni im mniej tym lepiej. Unikajmy zabudowywania kuchni od podłogi po sam sufit, ponieważ takie rozwiązanie sprawia tylko, że pomieszczenie wydaje się jeszcze ciaśniejsze niż jest w rzeczywistości.
Dobrym rozwiązaniem w małej kuchni jest użycie szafek na kółkach, które w razie konieczności bez większych problemów można szybko przesunąć. Warto pomyśleć o zamontowaniu przesuwanych drzwi, które nie będą zajmowały miejsca przy otwieraniu oraz zamykaniu.
Nawet malutkie wnętrza można stylowo i funkcjonalnie urządzić trzeba to tylko odpowiednio zaplanować.

4 komentarze to “Jak umeblować małą kuchnię?”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.