Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Jak urządzić pokój nastolatka?

my-space-2-301240-mRodzice nastolatka powinni zdawać sobie sprawę z tego, że w pewnym wieku ich pociechy przestają być już dziećmi i potrzebują nieco innego pokoju niż jeszcze kilka lat temu. Warto więc pozbyć się zabawek a pastelowe dziecięce barwy zastąpić nieco innymi rozwiązaniami dostosowanymi do wieku. Przede wszystkim przy projektowaniu nowego wystroju pokoju warto zapytać o zdanie swojego nastolatka. Taki pokój będzie służył przede wszystkim do nauki, odpoczynku i przyjmowania kolegów. Musi więc być wygodne łóżko duża liczba półek i szafek gdzie można przechowywać książki, ubrania oraz gadżety. 


Bardzo ważnym meblem w takim pokoju będzie biurko. Powinno ono mieć odpowiednio duży blat bo typowe biurko dziecięce będzie za małe dla nastolatka, który posługuje się na co dzień komputerem i odrabia lekcje. Jeśli chodzi o wystrój okna to najpraktyczniejsze będą rolety. Na podłodze warto położyć miękki dywan. Jeśli chodzi o ściany to można tu pozostawić pewną dowolność swojemu dziecku i pozwolić na wieszanie plakatów, obrazów, pamiątek. Bardzo praktyczna będzie także tablica korkowa wisząca na ścianie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.