Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Jak urządzić wygodną łazienkę w bloku?

bathroom-1209273-mŁazienki w budynkach wielorodzinnych z reguły są bardzo małe. Na szczęście istnieją dzisiaj sposoby na to aby nawet małą łazienkę uczynić funkcjonalną. W każdej blokowej łazience musi zmieścić się wanna albo prysznic, toaleta, umywalka a często także pralka. W ramach kompromisu między wanną i kabiną warto wybrać małą wannę z parawanem. Gdy miejsca jest naprawdę mało pozostaje jedynie kabina. Mają one różne kształty, można wybrać kabinę narożną, o szerokości 80 cm, która zajmie naprawdę niewiele miejsca. Wc najlepiej wybrać podwieszane albo narożne. 

W sklepach dostępne są też specjalne małe umywalki często razem z szafkami dedykowane do mikroskopijnych pomieszczeń. Gdy brakuje miejsca na pralkę można wybrać wąską ładowaną od przodu albo również niewielką ładowaną od góry. Dla wygody korzystania w takiej łazienki musi jeszcze znaleźć się grzejnik oraz co najmniej jedna szafka wisząca. Jeśli w łazience planujemy suszyć bieliznę możemy zamontować suszarkę sufitową. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie warto w ścianach wmurować duże lustra. Na koniec nie można zapomnieć o dywanikach łazienkowych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.