Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Klasycyzm

Przy aranżacji wnętrz warto jest postawić na klasyczne rozwiązania, zawsze dobre stylowe meble, dobre meble stylowe do salonu zrobią na każdym wrażenie, nie mniej wazny jest parkiet styl, pokazuje on nasz gudt. Wnętrza urządzone według klasycystycznego stylu nigdy nie straciły i pewnie nie stracą na atrakcyjności. Wśród klasycystycznych mebli rządzą masywne, drewniane kredensy, komody. Nowoczesne sprzęty sąsiadujące z antykami oddalają wrażenie przebywania w muzeum. Styl ten doskonale pasuje do aranżacji salonu czy gabinetu. We wnętrzach urządzonych w stylu klasycyzującym musi panować przede wszystkim ład i harmonia. Należy uważać także na proporcje. Barwami tu stosowanymi są przede wszystkim brązy beże, kremy. Dotyczy to przede wszystkim mebli, które dobrze komponują się na ścianach w kolorach białych i w łamanych szarościach. W terakocie przeważają niebieski, zielenie i turkusy. Ważne, by kolory były stonowane. Dla dekoracji, w niewielkich ilościach pojawia się złoto i żółcie. Klasyczny wystrój wnętrz zapewni Ci gwarancję, że nawet za kilkanaście lat Twoje mieszkanie będzie wyglądało elegancko i modnie. Klasycyzm bowiem jest nurtem uniwersalnym i ponadczasowym inaczej niż np. styl prowansalski.

Comments are closed.