Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Kolory

Masz dość monotonii swojego mieszkania? Jeśli chcesz ożywić wnętrza, postaw na odważne, dodające energii barwy. Projektanci wnętrz doradzają, jakie kolory można swobodnie ze sobą łączyć a jakich zestawień zdecydowanie unikać. Wystrój wnętrz tworzony jest w głównej mierze przez kolor ścian, dlatego odpowiednie ich dobranie jest niezmiernie ważne. Jedną z czołowych zasad przy doborze barw jest dostosowanie ich do wielkości pomieszczenia. Małe wnętrza preferują zdecydowanie odcienie jasne, pastelowe. W większych wnętrzach można pozwolić sobie na zastosowanie ciemniejszych barw, najlepiej łamanych jaśniejszymi kolorami. Ważną kwestią jest także funkcja, jaką ma spełniać wnętrze. W pokojach sypialnych zaleca się dobór spokojnych kolorów – jak najbardziej pożądane jest łączenie bieli z błękitami. Na większe szaleństwo można pozwolić sobie w młodzieżowym pokoju, gdzie sprawdzają się odważne kontrasty – na przykład pomarańcz z zielenią. Pozostawienie sufitu w kolorze białym sprawi, że pomieszczenie będzie optycznie wyższe.

Comments are closed.