Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Parter

Dlaczego kupować mieszkanie na parterze? Bo jest tanie. Czasem nawet o kilka tysięcy od podobnego położonego na wyższych kondygnacjach. Można więc niewielkim kosztem zyskać atrakcyjny lokal. Niestety tu jego zalety się kończą. Parter to borykanie się z ciągłym hałasem dobiegającym z podwórka. Szczególnie latem daje się to odczuć otwierając okna. Zimą zaś mieszkanie nad piwnicą szybko się ochładza co wiąże się z dodatkowymi kosztami ogrzewania. Wielu ludzi zraża widok śmieci i niedopałków zrzucanych z wyższych pięter. Do pierwszych dni często też pukają domokrążcy i akwizytorzy zwykle nie docierający na kolejne piony. To również widok na podwórko, czasem mało efektowny oraz ograniczona prywatność oraz bezpieczeństwo, na parter łatwiej się bowiem włamać. Nie obejdzie się też bez grubych firan lub żaluzji. Jest to jednak świetna alternatywa dla ludzi starszych, dla których wysiłek może stanowić wejście po schodach. Wbrew pesymistycznym wizjom parter sprawdza się idealnie w zacisznych miejscach, spokojnych dzielnicach, wówczas nabiera innego znaczenia i staje się atrakcyjną perspektywą.

Comments are closed.