Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Poddasza

Każdy dom posiada poddasze, które jest dodatkową powierzchnią, którą można wykorzystać. Jeśli nośność stropu na to pozwala, można je zaaranżować na dodatkowy pokój czy nawet na przytulne mieszkanie. Ile pracy i pieniędzy w to włożymy, zależy od tego, w jakim stanie jest poddasze. Jeśli do tej pory mieliśmy tu skład niepotrzebnych rzeczy, musimy je przejrzeć, niepotrzebnych się pozbyć (sprzedać, wyrzucić, oddać potrzebującym), a na potrzebne znaleźć inne miejsce. Na początkowym etapie warto od razu doprowadzić na górę wodę i prąd, aby później nie kuć specjalnie dopiero co położonych tynków. Dach, jeśli jest ,,goły”, musi zostać zabezpieczony – warta odizolować go wełną mineralną i np. płytami gipsowymi, co zapobiegnie utracie ciepła zimą i nadmiernemu nagrzewaniu się latem. Musimy zająć się również podłogą i ścianami – zrobić wylewkę i położyć płytki czy panele oraz zagipsować lub wyłożyć drewnem ściany. Potem pozostaje nam urządzić nasze poddasze wedle uznania i cieszyć się dodatkową przestrzenią.

Comments are closed.