Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Pop-Art

Urządzając pokój nastolatek czy też pokój dla dziecka śmiało można pójść w stronę sztuki Pop-Art. Na kierunek ten, czerpiący z surrealizmu, ogromny wpływ miał konsumpcjonizm, a w szczególności rozwój reklamy, pokój dla dzieci w takim stylu może okazać się bardzo ciekawy. Styl początkowo stosowany w malarstwie, przeniesiony został z czasem na grunt dekoratorstwa przestrzennego. Styl Pop-Art w szczególności dąży do zilustrowania wielkomiejskiego życia. Wnętrza utrzymane w klimacie Pop-Art’u charakteryzują się odważnym łączeniem intensywnych kolorów. Króluje tu pomarańcz, czerwień, fiolet i zieleń. Wystrój wnętrz jest niczym z reklamy i to dobry pokój dla ucznia. Z uwagi na fakt, iż Pop-Art szerokie zastosowanie znalazł w komiksie, na ścianach i meblach widnieją komiksowe rysunki. Styl ten całkowicie rezygnuje z natury, liczą się tylko tworzywa sztuczne – w szczególności plastik. To z niego wykonane są figlarne fotele, krzesła, stoliki. Nie można zapomnieć, że Pop-Art uwielbia gadżety – nawet przedmioty codziennego użytku przybierają ich formę. Szaleństwo i nieszablonowość takiego wystroju do gustu przypadnie większości młodzieży.

Comments are closed.