Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Stancje i akademiki do lamusa

Stancje i akademiki przeżywają prawdziwe oblężenie wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. Jednak wielu studentów rezygnuje z wynajmu pokoju na stancji czy miejsca w akademiku. Przyczyną tego zjawiska jest wzrost cen wynajmu studenckich kwater, który zniechęca do życia w zatłoczonych domach akademickich czy mieszkaniach. Czasy, w których akademik kosztował grosze już dawno przeszły do historii. Lepszym i coraz powszechniejszym rozwiązaniem staje się kupno nieruchomości na raty. Zamiast płacić miesięczny czynsz obcym ludziom, studenci wpłacają ratę na własne mieszkanie, które w przyszłości może stać się ich domem. Dodatkowo sami dobierają sobie współlokatorów, a pobierane od nich opłaty pomagają w spłacaniu kredytu mieszkaniowego. W perspektywie kilku lat, wynajem stancji przez studenta jest mniej korzystny niż kupno nieruchomości, która stanowi pewną inwestycję. Niestety nie każdy rodzic ma możliwość zakupu nieruchomości dla swojego dziecka. Stancje i akademiki, chociaż krytykowane, nie przejdą do lamusa w najbliższym czasie.

Comments are closed.