Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Styl japoński

image Zachwyt Krajem Kwitnącej Wiśni daje o sobie znać także w dekoratorstwie wnętrz. Utrzymany w japońskim stylu wystrój wnętrz to przede wszystkim ogromna przestrzeń i prostota. Zwrot w stronę natury sprawia, że materiały wykorzystywane do aranżacji pomieszczeń to w ogromnej mierze papier, kamień i drewno. Doskonale do tego stylu pasują meble wykonane z różnego rodzaju naturalnych plecionek, koniecznie niskich i w stosunkowo niewielkich rozmiarach. Meble powinny być lekkie i łatwe do przesunięcia, w niedużej ilości. Zasada ograniczonej ilości dotyczy także dodatków – nie powinno być ich zbyt wiele, by zachować jak najwięcej przestrzeni. Pomieszczenia odgradzane są od siebie przez przesuwane drzwi albo parawany. Gdy potrzebna jest większa powierzchnia bez problemu z dwóch pomieszczeń można zrobić jedną otwartą przestrzeń. Dominujące kolory to przede wszystkim biel, szary, beż i brąz, które kontrastują z różnymi odcieniami czerwieni, zieleni oraz czerni. Wnętrza urządzone w stylu japońskim odznaczają się niezwykłą harmonią, niezakłóconą przez zbędne elementy.

Comments are closed.