Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Urządzamy pokoje dla gości.

Pokoje gościnne spotykamy zwykle w domach naszych zachodnich sąsiadów. Jednak bardzo często urządzane sa również w naszym kraju. Dotyczy to zwłaszcza rodzin, które bardzo często zapraszają gości, prowadza aktywne życie rozrywkowe. Pokoje gościnne sa właściwie planowane już w fazach projektu. Jak zatem je urządzić. Najlepiej, aby tuz obok znajdowała się łazienka tylko do użytku Gości. Dzięki temu nie będą czuli się skrępowani. Wyposażenie pokoju zależy od gustu właścicieli domu. Niektórzy urządzają go na wzór pokoju hotelowego. Jest tam miejsce na wygodne lóżko, fotel, mały stolik i miejsce na ubrania. W niektórych obowiązkowo stoi telewizor. Jak twierdza właściciele domu, nie każdy jest w stanie zasnąć bez wspomagania w postaci filmu na dobranoc.

Trzeba jednak mieć świadomość, ze w dużych domach, zycie towarzyskie toczy się zwykle w salonach, gdzie każdy Gość może siedzieć prze telewizorem niemal cała noc. Bez względu na to, czy właściciele domu już dawno śpią czy tez nie.  W większości pomieszczeń dla gości znajduje się wiele elementów dekoracyjnych, takich jak kwiaty, obrazy, czy świece zapachowe. Chodzi o to, by każdy Gość czuł się tu dobrze i sympatycznie. W innych domach pokoje gościnne sa wyposażone typowo, czyli w taki sposób, aby pasowały do wnętrza całego domu. Nazywane sa gościnnymi umownie. Są nie używane zwłaszcza jeśli rodzina jest mała, jednak maja swój styl. Jak mówią zwolennicy aktywnego życia towarzyskiego centralnym miejscem spotkań jest z reguły dużą kuchnia lub ogromny salon. To tam znajduje się wszystko, począwszy od wygodnej sofy a skończywszy na wysokiej jakości sprzęcie rtv. W takim pokoju nie brakuje również barku, które w wielu miejscach zaopatrzony jest w taki sposób, ze nie powstydziłaby się go żadna restauracja.  Nieodłącznym elementem „otwartego domu” jest również gustownie urządzony ogród, w którym nawet wiklinowe meble pasują do całego wnętrza. Aby tak urządzić dom potrzebujemy nie tylko dobrego architekta, ale i sporych oszczędności .

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.