Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Wielkomiejskość

image Obcowanie z naturą nie jest Twoim hobby a tym, co Cię przyciąga jest wielkie miasto? Chcesz, by wnętrza Twojego mieszkania oddawały zamiłowanie do miejskich przestrzeni? Idealny jest meble nowy styl Warszawa. Jeśli tak, to warto zadbać o wystrój wnętrz utrzymany w duchu Pop-Art. lub np. kuchnia w stylu angielskim, takie meble stylizowane. Są zazwyczaj droższe jednak jak mówią porady stylistki znanej z TV warto czasem zainwestować. Kierunek ten wyrósł z miłości do nowych cywilizacji, konsumpcjonizmu. Mieszkanie urządzone w tym nurcie jest kolorowe, odważne, szalone, pobudzające. Krótko mówiąc najlepiej pasuje do ludzi młodych, chcących tknąć w swe cztery kąty jak najwięcej życia i energii. Intensywne barwy, portrety gwiazd, zdjęcia markowych produktów sprawiają, że ściany oraz fronty mebli wyglądem przypominają plakaty reklamowe, a same wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru. Pop-Art zdecydowanie nie idzie w kierunku natury, dlatego też wszelkie gadżety, meble wykonane są z tworzyw sztucznych – króluje tu w szczególności plastik. Zdecydowanie nie polecamy miłośnikom przyrody. Pomieszanie czerwieni, pomarańczowego, fioletu i zieleni to tutaj standard. Kiczowato? Owszem, ale między innymi o to tu chodzi.

Comments are closed.