Wyszukiwarka
Urządzanie wnętrz.
    Urządzenie mieszkania jest znacznie trudniejszym zadaniem w przypadku mniejszego metrażu. W tym przypadku wnętrza nie pozwalają na realizację wszystkich pomysłów. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie zaplanowanie rozlokowania mebli. Ma to przynieść oszczędność kilkunastu centymetrów, które mogą się okazać kluczowe dla wygodnego mieszkania. Przygotowanie do umeblowania takiego wnętrza jest niezmiernie istotne. Istnieją już nawet specjalne poradniki, które zawierają wskazówki mówiące o tym na co zwracać uwagę podczas ustawiania mebli oraz jak szerokie powinno być przejść w korytarzy. Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz uważają, że urządzenie niewielkich pomieszczeń powinno mieć na celu w pierwszej kolejności maksymalizowania przestrzeni tak aby pozostała ona czysta i nie zawierała żadnych zbędnych elementów. By tak uczynić można zastosować szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wygospodarowanie w układzie ścian ukrytej szafy czy też minigarderoby, która będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy.

    Meble, które trafiają do takiego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Stół nie może służyć tutaj jedynie do spożywania posiłku. Jednocześnie musi także spełniać zadania biurka, na którym można rozłożyć swój komputer osobisty. Ważne jest to jakie rzeczy są najpierw umieszczane w pomieszczeniu podczas meblowania. Na przykład w przypadku kuchni podstawowa zasada mówi o tym, że pierwszą rzeczą która się w niej ustawia jest lodówka. Potem zlewozmywak a na końcu kuchenkach. Jeżeli kuchnia jest małych rozmiarów korzystnym zabiegiem jest zabudowanie górnymi szafkami całej dostępnej przestrzeni sufitu. Małe mieszkania nie lubią nadmiaru dodatków, które nie charakteryzują się tym, że są one niepraktyczne w użytkowaniu i pełnią jedynie element dekoracyjny. Takich rzeczy należy się wystrzegać, ponieważ potrafią one stwarzać klimat nieładu i przesycenia wnętrza. Generalna zasady mówi, że im mniej szczegółów tym wnętrze wydaje się być większe. Mieszkanie nie wydaje się wtedy tak ciasne.

Wykańczanie

Czasem cena używanego mieszkania po dodaniu kosztów wykańczania, a kupna gotowego od dewelopera jest porównywalna. Dlatego kupując mieszkanie warto wcześniej przeanalizować potencjalne koszta i czy nam się to opłaca. Samo kupno mieszkania jest kosztowne. W dobrej lokalizacji i w miarę przestronnym wnętrzu cena potrafi zaskoczyć. Nierzadko sprzedający życzą sobie ceny porównywalnej do kupna nowego mieszkania co nie jest problemem w przypadku gdy nieruchomość nie wymaga już remontu, jednak w przypadku rynku wtórnego taki przywilej to rzadkość, szczególnie w przypadku kiedy chcemy dokonać poprawek pod siebie. Najkosztowniejszy jest remont łazienki, kuchni, wymiany okien czy podłogi. To nie tylko zakup materiałów, ale również zatrudnienie fachowców oraz duże nakłady czasu zwykle od 4-6 tygodni. Ponadto wykańczanie na własną rękę wymaga od kupującego bezpośredniego zaangażowania i przynajmniej elementarnej wiedzy z zakresu budownictwa. Jeżeli po podliczeniu wszystkiego koszty są rażąco duże warto przeanalizować oferty rynku wtórnego gdzie koszty wykończenia lokum wliczone są już w cenę.

Comments are closed.